Senát jako dobře fungující cestovní kancelář! Koukněte, kam všude si senátoři za naše prachy jezdí!

Komentáře 05. dubna 2016 | 05:00 — redakce
Zdeněk Škromach se může v rámci svých pracovních aktivit podívat třeba na proslulou čínskou zeď / Shutterstock
Že je práce našich senátorů náročná, o tom snad nemá nikdo z našich občanů žádné pochyby. A tak, snad aby se trochu odreagovali, vyjíždějí členové nejrůznějších senátních výborů na zahraniční cesty. Nakonec mohou v daleké cizině odkoukat mnoho zajímavého a pak to tvůrčím způsobem, aplikovat pro blaho našich občanů.

A tak senátoři rajzují po světě sem a tam. A nevybírají si zrovna nezajímavé destinace. Hodně oblíbená je například Austrálie a Nový Zéland, kde byli senátoři čerpat zkušenosti už několikrát. Naposledy v loňském roce. Mezi další oblíbené země patří Brazílie, kterou navštívili rovněž několikrát. A letos se také nijak nešetří. Na začátku března už navštívili třeba Kubu. Co jeli odkoukat zrovna tam by nás opravdu zajímalo. I když. Ono je vlastně v březnu u nás ještě sychravo. Tak možná proto. Na konci března pak cestovali do Maroka, kde se měli zajímat o zdravotnická zařízení. Ani v tomto případě nám nepřijde, že by bylo zrovna v této zemi co odkoukávat. Ale ono nevalné počasí je v našich zeměpisných šířkách i na konci března.

A jsou i zajímavější země. Senátoři plánují navštívit třeba Čínu, kde bude hospodářsky jednat pan Škromach, nebo Indii a senátoři ze školského a kulturního výboru jedou zřejmě zevrubně prozkoumat školství a kulturu až do dalekého Japonska. Tam by se jistě leccos odkoukat dalo, ale zase co s tím u nás? Český občan má od Japonce přece jenom hodně odlišnou mentalitu. V plánu je ale i Izrael nebo Portugalsko.

Téměř by se chtělo říci, že je ten náš senát poměrně slušně zavedenou cestovní kanceláří zaměřenou především na atraktivní destinace.

Použijeme-li parafrázi na známý výrok feldkuráta Otty Katze, pak můžeme říci: „To se nám to cestuje, když nám to daňový poplatník platí“!
Související články
Čechům na dovolené neuvěřitelně zlevnilo pivo
Proč slábne česká koruna?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...