Merkelová zřejmě neví, co chce. Předložila další návrh na řešení migrační krize

Migrační krize 15. února 2017 | 05:30 — Ilona Cílková
Německá kancléřka Angela Merkelová nejdříve migranty pozvala do Evropy, teď neví, jak se jich elegantně zbavit.
Kancléřka stále nemůže najít kloudné řešení současné krize / Shutterstock

Kancléřka navrhuje poskytnout finanční a vzdělávací pobídky těm Tunisanům, kteří se dobrovolně vrátí do vlasti. Chce tímto způsobem omezit množství přistěhovalců, kteří do Německa přijíždějí ze severoafrických zemí. Informovala o tom v rámci svého setkání s tuniským premiérem Júsufem Sahidem v Berlíně.

Merkelová a Sahid diskutovali o návrzích, jak rozšířit vzdělávací programy pro Tunisany a jak zajistit granty pro ty, kteří se rozhodnou opustit Německo a začnou podnikat ve své rodné zemi. O celé záležitosti se bude v nejbližších dnech konkrétněji diskutovat na úrovni ministrů.

Merkelová také oznámila, že v nadcházejících týdnech plánuje navštívit Tunisko. Ještě o víkendu přišla německá kancléřka s myšlenkou vybudovat v severní Africe uprchlický tábor, který by mohl pomoci zastavit příliv uprchlíků do Evropy.

Sahid však již dříve v rozhovoru pro německý deník Bild avizoval, že jeho země nemá dostatečné kapacity pro podobná zařízení. Merkelová na tiskové konferenci prohlásila, že se Sahidem o této záležitosti nediskutovali.

Je to boj s větrnými mlýny. Pokud budou různé neziskovky "zachraňovat" a lovit migranty ve Středozemním moři a po tisících je dovážet do Evropy, jsou podobné návrhy, které možná osloví pár desítek migrantů, vcelku zbytečné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete se ještě ohřát? Nádherné pláže, úžasné potápění a výborné počasí nabízí Sharm El-Sheikh

Chcete se ještě ohřát? Nádherné pláže, úžasné...

Užijte si jedny z nejkrásnějších pláží světa i skvělé...

Rakouským eldorádem pro rodiny s dětmi a milovníky freeridu...

Adventní čas uprostřed vrcholků Alp, to je opravdový...

Tip na první letošní lyžovačku. Zasněžené středisko...

Nenechte se trápit jet lagem. Jak se elegantně a účinně...

Zavřít reklamu