Merkelová zřejmě neví, co chce. Předložila další návrh na řešení migrační krize

Migrační krize 15. února 2017 | 05:30 — Ilona Cílková
Německá kancléřka Angela Merkelová nejdříve migranty pozvala do Evropy, teď neví, jak se jich elegantně zbavit.
Kancléřka stále nemůže najít kloudné řešení současné krize / Shutterstock

Kancléřka navrhuje poskytnout finanční a vzdělávací pobídky těm Tunisanům, kteří se dobrovolně vrátí do vlasti. Chce tímto způsobem omezit množství přistěhovalců, kteří do Německa přijíždějí ze severoafrických zemí. Informovala o tom v rámci svého setkání s tuniským premiérem Júsufem Sahidem v Berlíně.

Merkelová a Sahid diskutovali o návrzích, jak rozšířit vzdělávací programy pro Tunisany a jak zajistit granty pro ty, kteří se rozhodnou opustit Německo a začnou podnikat ve své rodné zemi. O celé záležitosti se bude v nejbližších dnech konkrétněji diskutovat na úrovni ministrů.

Merkelová také oznámila, že v nadcházejících týdnech plánuje navštívit Tunisko. Ještě o víkendu přišla německá kancléřka s myšlenkou vybudovat v severní Africe uprchlický tábor, který by mohl pomoci zastavit příliv uprchlíků do Evropy.

Sahid však již dříve v rozhovoru pro německý deník Bild avizoval, že jeho země nemá dostatečné kapacity pro podobná zařízení. Merkelová na tiskové konferenci prohlásila, že se Sahidem o této záležitosti nediskutovali.

Je to boj s větrnými mlýny. Pokud budou různé neziskovky "zachraňovat" a lovit migranty ve Středozemním moři a po tisících je dovážet do Evropy, jsou podobné návrhy, které možná osloví pár desítek migrantů, vcelku zbytečné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Jak pomocí levandule odpudit komáry a moly i mravence

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Malý noční hmyz ničí koberce, textil i nábytek. Jak se...

Zavřít reklamu