Chystáte se do Chorvatska? Známe předpověď počasí na celé léto!

Zahraniční 29. května 2017 | 10:27 — Helena Malá
Do Chorvatska míří každoročně obrovské množství Čechů. Pokud tam letos plánujete strávit dovolenou i vy, možná vám přijde vhod předpověď počasí. Tu zveřejnili meteorologové ze společnosti Accuweather, kteří se specializují na dlouhodobé předpovědi počasí.
Počasí v Chorvatsku by letos v létě mělo udělat radost všem, kdo milují vysoké teploty. / Shutterstock

Podle meteorologů lze letos v Chorvatsku očekávat tropická horka, ale i bouřky a déšť. Přinášíme vám podrobnější předpověď, kterou meteorologové očekávají v oblasti Splitu.

Výhled počasí na červen

Pokud se do Chorvatska za mořem a sluncem vydáte už v červnu, určitě neprohloupíte. Teploty budou šplhat ke 30 stupňům Celsia.

1. červnový týden - Bude převládat slunečná obloha s teplotami od 27 do 30 stupňů Celsia.

2. červnový týden - Obloha bude většinou slunečná nebo polojasná, rtuť teploměru se vyšplhá k 24 až 26 stupňům Celsia. V úterý by měly dorazit bouřky, ve středu se pak bouřky objeví spíše jen místy, a to v odpoledních hodinách.

3. červnový týden - I v tomto týdnu by měla být obloha slunečná či polojasná, teploty by se měly pohybovat od 25 do 28 stupňů Celsia.

4. červnový týden - Lidé si v tomto týdnu užijí opravdu vysokých teplot, přesáhnout by měly i hranici 30 stupňů Celsia. Bouřky by se mohly vyskytnout  maximálně v pondělí, a to jen místy.

5. červnový týden - Poslední červnový týden, který přechází do července, bude ve znamení vysokých teplot, ale také bouřek - ty by podle meteorologů mohly přijít v pondělí, ve středu, ve čtvrtek i v první červencovou neděli.

Výhled počasí na červenec

V červenci počítejte s tropickými teplotami a občas bouřkami, které ale žádné výrazné ochlazení nepřinesou.

1. červencový týden - Od 3. do 9. července bude podle meteorologů polojasno, v neděli pak zataženo. Teploty budou atakovat hranici třicítky, ale rtuť teploměru se může vyšplhat i výš. Ve tředu, sobotu a neděli mohou dorazit bouřky, přeháňky pak hrozí i v pátek.

2. červencový týden - Týden od 10. do 16. července bude opět o vysokých telotách, ale i bouřkách. Ty by se v oblasti Splitu mohly vyskytnout od středy až do neděle.

3. červencový týden - Hromy a blesky lze očekávat i v tomto týdnu, a to v pondělí, úterý, ve středu a neděli. Jinak bude obloha většinou polojasná a teploměr by měl ukazovat od 29 do 31 stupňů Celsia.

4. červencový týden - Poslední týden v červenci začne sice bouřkami, ale od úterý až do neděle by pak mělo být slunečno až polojasno s teplotami kolem 30 až 32 stupňů Celsia.

Výhled počasí na srpen

V srpnu by mělo být počasí velmi podobné tomu v červenci. Teploty kolem třicítky a sem tam nějaká ta bouřka.

1. srpnový týden - První srpnový týden s sebou přinese hodně sluníčka a vysoké teploty, které dosáhnou i 31 stupňů Celsia, ale také bouřky. Ty by měly přijít v pátek a místy i v sobotu.

2. srpnový týden - V době od 7. do 13. srpna by slunečná obloha měla panovat jen v pondělí, pak bude spíše polojasno. Teploměr bude ukazovat kolem 30 až 31 stupňů Celsia a bouřky budou hrozit ve středu, pátek, sobotu i neděli.

3. srpnový týden - Předposlední srpnový týden začne v pondělí, úterý a ve středu místy bouřkami a převládat bude polojasno. Slunečno hlásí až v neděli. Teploty se budou držet mezi 27 až 32 stupni Celsia.

4. srpnový týden - Závěr prázdnin bude v okolí Splitu převážně slunečný, teploty se budou pohybovat okolo 26 až 30 stupňů Celsia. Místně se mohou bouřky objevit jen v pondělí a v sobotu 26. srpna.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Filmový festival zahájen: Okouzlující Daniela Peštová ohromila Vary!

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...

Ještě jste neořezali své ovocné stromy? Je nejvyšší čas!

Co se starými legínami? Upleťte si z nich polštář

Šlápli jste vedle s melounem? Známe triky, jak si vybrat ten...

Milujete rajčata? Uchovejte si z nich semínka na příští...