Nejrozsáhlejší policejní operaci v dějinách Slovenska

Zahraniční 07. března 2018 | 04:58 — Ilona Cílková
Vyšetřování vraždy novináře je nerozsáhlejší policejní operaci v dějinách Slovenska Slovenská policie v případu vraždy Jána Kuciaka vyslechla již přes sto lidí a jedná se tak o nejrozsáhlejší vyšetřování v historii země.
Slovenská policie v případu vraždy Jána Kuciaka vyslechla již přes sto lidí / TV Nova

Rozsáhlost operace potvrdil ministr vnitra Robert Kaliňák, který v úterý vypovídal na poslaneckém bezpečnostním výboru o průběhu akce.

Ministr přiznal, že slovenská policie není schopna určit přesný čas smrti Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Jána Kuciaka a jeho partnerku zavraždil neznámý pachatel koncem února, motivem byla pravděpodobně Kuciakova novinářská práce. Vyšetřovatelé pracují s rozsahem čtyř dnů – ode dne, kdy snoubenci naposledy komunikovali s rodinou až po den, kdy je v domě našla hlídka. Pitva čas smrti upřesnila jenom přibližně.

Mezičasem neutichá politická krize, kterou vražda a zjištění Jána Kuciaka vyvolaly. K prezidentovi Kiskovi ve středu přijdou na jednání první opoziční strany. Prosazují hlavně předčasné volby.

Premiér Robert Fico už třetí den v kuse pokračuje v kritice prezidenta, který podle něj destabilizuje zem. Aktivisté chystají další protest, vyzvali proto vysoké školy, aby v pátek zrušily výuku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v září a říjnu?

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v...

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní...

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...