Prezidentova kampaň: Jsme neporazitelní a vládneme světu, skandují příznivci

Zahraniční 13. března 2018 | 03:29 — Ilona Cílková
Rusko tento týden v neděli čekají prezidentské volby. Přesněji řečeno jejich první kolo. Očekává se ale, že v něm zvítězí současný prezident Vladimir Putin a stane se už počtvrté hlavou ruského státu.
Rusové budou tuto neděli volit prezidenta / Shutterstock

Předvolebních debat se ale Putin neúčastnil a klasickou předvolební kampaň s mnoha mítinky prakticky také nevedl. Jediným velkým setkáním Vladimira Putina s voliči byl mítink počátkem března na stadionu v moskevských Lužnikách. V mrazivém počasí se tu sešlo asi 80 tisíc lidí. Zdarma dostali horký čaj a pohankovou kaši.

Úřednice Žanna si přinesla ručně vyrobený plakát s prostým nápisem: Za Putina! „Mým nejlepším přítelem je prezident Putin. Jsme silní a neporazitelní. Rusko vládne světu!“ skandovala žena.

Objevilo se ale také několik lidí, kteří přišli protestovat. „Nechci, aby mým jménem bombardovali syrské děti, obsazovali Krym a stříleli na Ukrajinu. Takového prezidenta na další období nechci.“

Důchodkyni Annu poté policie odvedla k výslechu. Na stadion přišli jak opravdoví a přesvědčení stoupenci Vladimira Putina, tak státní zaměstnanci, kteří to dostali v práci příkazem. 

Na tribuně mezitím vítá prezidenta Putina člověk v uniformě ruské armády: „Budeme podporovat bratrské národy. Pod vedením našeho prezidenta půjdeme odhodlaně vpřed! Je to náš postoj a naše právo! Za spravedlnost a mír! Potřebujeme takového silného a spravedlivého prezidenta!“

A pak už vystoupil sám Vladimir Putin: „Chceme udělat naši zemi výraznou a zaměřenou dopředu - na budoucnost, protože tady žili naši předci, žijeme tu my a budou tu žít naše děti a vnuci. Uděláme vše proto, aby byli šťastní! To za nás neudělá nikdo.“

Současný šéf Kremlu v době předvolební kampaně hodně cestoval po Rusku, setkával se s pracujícími různých podniků. Ovšem nikoliv jako kandidát, ale jako prezident, který to má v popisu práce.

Na sjezdu dělnické mládeže v Nižním Tagilu například prozradil, že také pochází ze skromných poměrů: Dědeček byl kuchařem a otec mistrem v továrně na výrobu vagonů v Leningradě. A oba byli spokojení a šťastní.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní zámek nebo za hradními strašidly?

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...

Trendy v cestování pro seniory: Pejsek zdarma, jednolůžkový...