Kim Čong-un kvůli schůzce s Trumpem udělal nečekané změny

Zahraniční 05. června 2018 | 04:37 — Ilona Cílková
Severokorejský vůdce Kim Čong-un údajně vyměnil tři čelní představitele armády. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj z americké administrativy.
Kim Čong-un údajně vyměnil tři čelní představitele armády / Reuters

Podle něj personální změny souvisí s chystanou schůzkou severokorejského vůdce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Kim Čong-un si podle zdrojů agentury Reuters chce upevnit postavení ve vládní straně. Změny se podle jihokorejské agentury Jonhap týkají postu ministra obrany, náčelníka generálního štábu a politického šéfa armády.

Jejich cílem je údajně omladit velení novou generací důvěryhodných lídrů oddaných Kim Čong-unovi. Severokorejský vůdce se chystá na schůzku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Oba státníci se mají setkat 12. června v Singapuru. Šéf Bílého domu nedávno řekl, že by schůzka mohla znamenat nový začátek. Zároveň ale zdůraznil, že se vzájemné vztahy nezlepší jen při jediné schůzce.

Summit mezi Spojenými státy a vůdcem KLDR Kim Čong-unem byl nejprve zrušen, ale po pár dnech opětovně potvrzen na 12. června do Singapuru, jak již bylo dříve dohodnuto. V pátek to po setkání se severokorejským vyslancem Kim Jong-čcholem v Bílém domě prohlásil americký prezident. Donald Trump také oznámil, že se Severokorejci chtějí vzdát jaderných zbraní.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V Texasu byl ukraden z akvária vzácný žralok. Nyní už je zpět a uzdravuje se

Je čas švestek. Víte, kdy je správný čas na jejich...

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to

Změňte si barvu hortenzie na přání, třeba pomocí alobalu a...

Padají vám větve pod tíhou plodů k zemi? Poradíme, co...

Chystáte se na kolo se svým psem? Máme pro vás pár dobrých...

Váš gril bude zářit čistotou. Máme pro vás tip, jak ho...