Kim Čong-un kvůli schůzce s Trumpem udělal nečekané změny

Zahraniční 05. června 2018 | 04:37 — Ilona Cílková
Severokorejský vůdce Kim Čong-un údajně vyměnil tři čelní představitele armády. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj z americké administrativy.
Kim Čong-un údajně vyměnil tři čelní představitele armády / Reuters

Podle něj personální změny souvisí s chystanou schůzkou severokorejského vůdce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Kim Čong-un si podle zdrojů agentury Reuters chce upevnit postavení ve vládní straně. Změny se podle jihokorejské agentury Jonhap týkají postu ministra obrany, náčelníka generálního štábu a politického šéfa armády.

Jejich cílem je údajně omladit velení novou generací důvěryhodných lídrů oddaných Kim Čong-unovi. Severokorejský vůdce se chystá na schůzku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Oba státníci se mají setkat 12. června v Singapuru. Šéf Bílého domu nedávno řekl, že by schůzka mohla znamenat nový začátek. Zároveň ale zdůraznil, že se vzájemné vztahy nezlepší jen při jediné schůzce.

Summit mezi Spojenými státy a vůdcem KLDR Kim Čong-unem byl nejprve zrušen, ale po pár dnech opětovně potvrzen na 12. června do Singapuru, jak již bylo dříve dohodnuto. V pátek to po setkání se severokorejským vyslancem Kim Jong-čcholem v Bílém domě prohlásil americký prezident. Donald Trump také oznámil, že se Severokorejci chtějí vzdát jaderných zbraní.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si výlet do Pradědovy galerie

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Na skok do Německa: Gastrovíkend s vůní neodolatelných...

Pěšky, na kole nebo na laně? Na Kružberku si užije opravdu...

Zavřít reklamu