Prezident označil reportéra za příšerného člověka a televize se má stydět za to, že s ním pracuje

Zahraniční 08. listopadu 2018 | 04:09 — Ilona Cílková
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že výsledek voleb je pro republikány velmi dobrý. Ocenil, že se dařilo zejména těm kandidátům, které on sám podpořil, a že zároveň propadli republikáni, s nimiž měl spory.
Donald Trump je s výsledky voleb spokojen / Pixabay

„Včerejšek byl neuvěřitelným dnem. Dokázali jsme posílit v Senátu a dokázali jsme překonat očekávání, co se týče dolní komory. A to navzdory tomu, že demokraté měli na své straně média a velmi bohaté sponzory,“ zhodnotil prezident Trump výsledek úterních voleb na tiskové konferenci.

Trump připomněl, že v posledních dnech podpořil jedenáct kandidátů, z nichž celkem devět uspělo. Ocenil rovněž spolupráci s šéfem republikánských senátorů Mitchem McConnellem.

Prezident zároveň zdůraznil, že řada republikánských kandidátů jeho podporu odmítla. „To jsou boje, které jsme mohli vyhrát. Ale tito kandidáti se rozhodli, že nebudou stát za tím, co prosazujeme. Jenže pro mnoho lidí to bylo zřejmě důležité,“ prohlásil prezident. Už dříve na Twitteru napsal, že ti, kteří s ním v kampani nespolupracovali, „říkají na shledanou!“.

Výsledek, kdy republikáni ztratili většinu v dolní komoře, označil prezident za příležitost začít spolupracovat s demokraty. „Mohlo by to být skvělé. Máme hodně společného v oblasti infrastruktury, zdravotnictví a snížení cen léků na recept,“ řekl s tím, že spolupráce by se mohla týkat rovněž oblastí obchodní politiky a ekonomiky. Právě zdravotnictví bylo podle průzkumů pro největší procento Američané ve volbách nejdůležitějším tématem.

Trump vyjádřil také uznání možné budoucí předsedkyni sněmovny Nancy Pelosiové, která podle něj tvrdě pracuje a post v čele komory si zaslouží. Spolupráce bude podle Trumpa možná ale jen v případě, že demokraté nebudou „agresivně napadat jeho administrativu“. Trump varoval před tím, aby demokraté v kongresové komoře zahajovali vyšetřování jeho aktivit, protože by to prý zablokovalo legislativní procesy. Právě to nově nabytá většina v dolní komoře demokratům umožňuje. 

„Jste příšerný člověk,“ řekl Trump reportérovi CNN. Prezidenta rozčílil dotaz reportéra CNN Jima Acosty, proč označuje karavanu migrantů za invazi. „Podle mě to invaze je. Já nechci, aby sem přišli nelegálně. Ano, potřebujeme lidi, naše firmy potřebují lidi. Ale ti musí projít procesem,“ uvedl. Reportéra označil za „příšerného člověka“ a řekl, že „stanice CNN by se měla stydět, že pro ni Acosta pracuje“.  

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Unikátní japonská ponorka z druhé světové války byla skutečné monstrum

Krásné a zároveň užitečné. Pěstujte si účinné...

Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle...

Zaštipujete na jaře jehličnany? Vyrobte si z výhonků...

Renovace nábytku s využitím látek je elegantní a nadčasová

Potřebujete i na jaře přitopit? Ekologické infrapanely...

Jak správně psům a kočkám vytáhnout klíště? Hlavně...

Zavřít reklamu