Babiš se vyjádřil k útoku v Berlíně a řekl, kdo za něj může

Zahraniční 21. prosince 2016 | 05:00 — Ilona Cílková
Za pondělní útok na berlínských vánočních trzích může podle Andreje Babiše migrační politika německé kancléřky Angely Merkelové. Babiš to dnes napsal na své facebookové stránce.
Andrej Babiš je přesvědčen, že za útok v Berlíně může vstřícná migrační politika Angely Merkelové / Facebook

„Za ten otřesný čin v Berlíně bohužel může migrační politika německé kancléřky Angely Merkelové. To ona dovolila, aby se migranti dostávali do Německa a celé Evropy v nekontrolovaných vlnách, bez dokladů, a tedy bez znalosti, kdo skutečně jsou," napsal Babiš.

Ministr zmínil, že jde již o několikátý útok na Němce v jejich zemi. Řešením je podle Babiše mír v Sýrii a návrat migrantů do jejich domovů. „V Evropě pro ně není místo. Musí počkat v uprchlických táborech v Turecku. Migraci z Afriky zastavit v Libyi a domluvit pro státy, z nichž utíkají, finanční pomoc, aby ti lidé neodcházeli ze svých domovů," uvedl Babiš.

K incidentu došlo v pondělí večer v berlínské čtvrti Charlottenburg. Řidič kamionu usmrtil 12 lidí a dalších 48 osob zranil. V kabině vozu se po útoku našlo tělo polského občana, pravděpodobně původního řidiče kamionu, jehož pachatel zavraždil.

Za volantem kamionu měl během útoku sedět muž pocházející z Pákistánu, kterého policie zadržela. Zadrženého později identifikovali jako 23letého Pákistánce Navid B., ten však účast na útoku od začátku popíral a policie ho nakonec pro nedostatek důkazů propustila.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tatrovky paří ke špicce náročných dálkových soutěží. Poradí si i v extrémních podmínkách

Co byste nikdy neměli dávat do mikrovlnky. Jen příbory to...

Se škůdci pokojových rostlin lze účinně bojovat i...

Udržovat matraci v čistotě by měla být samozřejmost....

Připravte se na jaro. Vyrobte si hnojivo, které vám zajistí...

Pěstování minikiwi je překvapivě jednoduché. Zasaďte si...

Ušetřete peníze a vyrobte si tablety do myčky doma. Vyjdou na...

Zavřít reklamu